LOGGPRISEN 2015

AND THE WINNERS ARE..........

BLOK Skøyen:

  • Kristine Trogstad Johnsen - trinn 1 (til høyre på bildet) og

  • Jenny Camilla Johansen - trinn 2 (til venstre på bildet)

De har begge levert gode logger jevnt i hele perioden fra 1. september - 1. februar, og har vist stor variasjon og mangfold i produktene som er laget og dokumentert.  De fikk hvert stitt diplom og en flott fagbok av Gregor Lersch. BLOK gratulerer begge med prisen!!


De nominerte var:

Kandidater 1. års lærlinger i tilfeldig rekkefølge:

  • Mari Cathrine Karlsen, Finn Schjøll Sentrum
  • Kristine Trogstad Johnsen, Asker Blomster
  • Helene Sæterdal, Blomsterhandelen Trøgstad

Kandidater 2. års lærlinger i tilfeldig rekkefølge:

  • Sarah Fjeld, Blomster Bua
  • Rikke Ormann, Nyland Blomster
  • Jenny Johansen, Ski Blomsterforretning

BLOK Bergen

  • Madelene Chantel Olea - trinn 1 (foran i midten på bildet) og

  • Synne Vestrheim Føyen - trinn 2 (bak til venstre på bildet)

 

 

Kandidater 1. års lærlinger i tilfeldig rekkefølge:

  • Celine Eriksen Kartfjord, Mester Grønn Sartor
  • Madelene Chantel Olea, Blomsterpaviljongen as
  • Rebecca Myhr Skagen, Nygård Blomster Center AS

Kandidater 2. års lærlinger i tilfeldig rekkefølge:

  • Kritsana  Uamkoet, A.Jensens Blomster as .
  • Stine Gåthe, Blomsterpaviljongen as.
  • Synne Vestrheim Føyen, Ingvilds Blomsteratelier.

Loggprisen 2015 blir delt ut på inspirasjonstreff på BLOK Skøyen 4. mars og i BLOK Bergen 11. mars

Prisen går til den lærlingen på trinn 1 og den lærlingen på trinn 2, som har jobbet best med logger på FIFF i perioden 1. september - 1. februar. Ett kriterie er at lærlingene har jobbet jevnt med logger i hele perioden fra 1. september - 1. februar. Vi ser på antallet logger som er levert, kvaliteten på loggene, variasjon og måten arbeidene er dokumentert faglig.

Veilederne på BLOK velger ut kandidater blandt sine lærlinger, Elisabeth, Wenche og Jorunn sitter i jurien og bestemmer hvilke tre lærlinger som blir nominert i hver klasse og hvem som får den endelige prisen.

Bildet over fra fjorårets prisutdelingen på BLOK Skøyen. Fra venstre Jorunn Dahlback (daglig leder BLOK), Kristin M. Bertheussen vinner fra trinn 1, Anita Hope (lærer og veileder på BLOK) og Marte Vorgaard vinner fra trinn 2. Lengst til høyre Runi Kristoffersen  som forbereder del 2 av demonstrasjonen på inspirasjonstreffet 5. mars 2014.